27027 ogledov

To je poteza Luke Dončića, o kateri govori ves svet

Luka Dončić Profimedia
Luka Dončić je uspel popeljati Dallas do zmage.

Slovenski košarkar Luka Dončić je v severnoameriški ligi NBA na tekmi pri Atlanta Hawks popeljal Dallas Mavericks do zmage s 122:116, s katero so prekinili črn niz šestih zaporednih porazov.

Dončić je dosegel 27 točk za svojo osmo zaporedno tekmo z več kot 25, z osmimi skoki in 14 podajami pa vpisal 11. dvojni dvojček.

Luka Dončić Končno! Šport Luka nadigral Younga, Dallas končal niz, ki je trajal skoraj osem let

Kristaps Porzingis je k zmagi dodal 24 točk in 11 skokov, vključno z odločilnim odbitkom po Dončićevem zgrešenem metu 32 sekund pred koncem.

Zmaga je pomenila veliko olajšanje za Dallas. "Ni bilo popolno," je po tekmi dejal Dončić: "Ampak osvojili smo zmago, to je vse, kar pri meni šteje. Tako smo bili veseli po zmagi. Za nami je bilo res težko obdobje."

Tekmo pa si bodo košarkarski navdušenci najbolj zapomnili po spektakularnem protinapadu Dončića, ki je poskrbel za eno izmed potez meseca.

Luka je najprej v obrambi ukradel žogo nasprotniku, nato pa stekel v napad, kjer je v zadnjem trenutku s fantastično podajo presenetil oba obrambna igralca Atlante ter spektakularno našel Josha Richardsona, ki mu ni bilo težko zaključiti.

Posnetek omenjene akcije se bo še nekaj časa vrtel po socialnih omrežjih, ni pa to bila edina fantastična poteza Luke na tekmi, saj se bosta med vrhunci večera zagotovo znašla tudi posnetka, ko je zadel trojko v zadnji sekundi prvega polčasa ter ko je v obrambi popolnoma osmešil italijanskega zvezdnika Danila Gallinarija.

Nov poraz Dragićevega Miamija

Nov poraz, že 14. to sezono (ob sedmih zmagah) pa so zabeležili lanski finalisti lige NBA, košarkarji Miami Heat, ki so doma gostili Washington Wizards. Slednji so na krilih Bradleyja Beala in njegovih 32 točk po zaostanku za 13 ob polčasu zrežirali preobrat in se veselili zmage s 103:100.

Slovenski zvezdnik vročice Goran Dragić je odigral 28 minut, v tem času pa v statistiko vpisal deset točk, dva skoka, štiri podaje in ukradeno žogo.

Goran Dragić | Avtor: Profimedia Profimedia

To je bil že 357. nastop Dragića v dresu Miamija, s čimer se je povzpel že na 14. mesto na večni lestvici, kjer je dohitel Kevina Edwardsa.

Ekipi se bosta med seboj spet pomerili v noči na soboto.